Emine Ülker Tarhan kızını evlendirdi

Emine Ülker Tarhan kızını evlendirdi

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın kızı ile DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer'in oğlu dünyaevine girdi.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın kızı Birsel Tuğçe Tarhan ile DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer'in oğlu Serkan Sezer dün yapılan törenle evlendi.

Eskişehir yolundaki bir kafede düzenlenen "kır düğünü"nde konukları, Emine Ülker Tarhan ile eşi, Yargıtay üyesi Mehmet Umur Tarhan ile Zeki Sezer ile eşi İlkenur Sezer karşıladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

KILIÇDAROĞLU EŞİ İLE BİRLİKTE GELDİ
Nikaha, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile geldi. CHP Grup Başkanvekilleri Muharrem İnce ile Akif Hamzaçebi, CHP'li bazı milletvekilleri, Yargıtay ve HSYK'nın bazı üyeleri, YARSAV Başkanı Murat Aslan, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu ile çok sayıda davetli de nikahta hazır bulundu. Düğüne tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal da çelenk gönderdi. DSP Genel Başkanı Masum Türker ile Rahşan Ecevit ise düğüne katılmadı. Kılıçdaroğlu ile Zeki Sezer, nikah kıyılmadan önce bir süre sohbet etti.

SARIGÜL'ÜN ADINI DUYAN BAYKAL GELMEKTEN VAZGEÇTİ
Hürriyet gazetesinden Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre, Tuğçe Tarhan ve Serkan Sezer'in nikahı için ilk etapta şahit olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve Şişli Belediye BaşkanıMustafa Sarıgül düşünülmüş. Ancak CHP kulislerine göre, Baykal daha Sarıgül'ün adını duyar duymaz, "mazeret bildirip" katılamayacağını iletmiş.

Kılıçdaroğlu da Sarıgül'le aynı nikahta şahitlik yapmaktan "pek hazetmeyeceğini" belli edince, aileler çareyi Sarıgül'den ricacı olmakta bulmuşlar. Sonuçta, Mustafa Sarıgül nikahın hemen başına katılıp, gelin ve damada mutluluklar diledikten sonra ayrılmış.

Bu durumda nikah şahitliklerini de, Kılıçdaroğlu, Zeki Hançerlioğlu ve Necdet Kaya Sezer yapmışlar.

KIRDA SİYASİ DÜĞÜN
Atılım Üniversitesi'nden öğretim üyesi olan gelin Tarhan ile avukatlık yapan damat Sezer kır düğünün yapıldığı yere kırmızı kır çiçekleriyle süslenmiş sarı renkte "vosvos" araç ile geldiler. Bas gitar çalan Serkan Sezer bas gitarını da nikaha getirdi. Öğle saatlerinde kıyılan nikahtan protokolün ayrılmasının ardından genç çift, yakın arkadaşları ve aile dostları ile eğlenmeye devam etti.

Birsel Tuğçe Tarhan, kır düğününün konseptine uygun olarak başında taze çiçeklerden oluşan taç taktı. Annesinin kıyafetinin renginde bej kalın kuşak taktığı gelinliğini inci kolye ile tamamlayan Tarhan'ın mutluluğu gözlerinden okundu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın kıydığı nikahta, gelin ve damadın şahitliklerini Kemal Kılıçdaroğlu, Zeki Hançerlioğlu ve Nejdet Kaya Sezer birlikte yaptı. Yaşar, evlilik cüzdanını Kılıçdaroğlu'na verdi. Kılıçdaroğlu da "Serkan cüzdana bakıyor ama cüzdan Birsel'in hakkı. Onlar mutlu oldukça bu toplumda bulunan herkes mutlu olacak" dedi ve nikah cüzdanını geline verdi.

EVLİLİK AŞKI ÖLDÜRÜR MÜ?
Sevim Kılıçdaroğlu geline altın bilezik taktı. Çiftin düğün davetiyesinde yazan "Evlilik aşkı öldürür mü? Deneyip görelim dedik" ifadeleri CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da hoşuna gitti. Kılıçdaroğlu, kendisini kapıya kadar uğurlayan Emine Ülker Tarhan'a, "Davetiyeleri de hoş olmuş. Evlilik aşkı öldürüyor mu diye sormuşlar. Denediler, mutlu olacaklar" dedi.


12 Eylül 2011 Pazartesi 16:27

+ Yorum yazmak için tıklayınBu habere yapılan yorumlar


    İlginizi çekebilecek diğer haberlerANKET
Sizce 2010'un en başarılı siyasetçi kimdi?
Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Numan Kurtulmuş
Devlet Bahçeli
Necmettin Erbakan
Yalçın Topçu
Osman Pamukoğlu
Mustafa Sarıgül
Abdullatif Şener
Deniz Baykal

Ankete oy kullanmak için tıklayın