04.12.2020 20:01:42
USD (Alış - Satış) : 3.59 - 3.62 EUR (Alış - Satış) : 3.79 - 3.82

Filistinli genç kız tekerlekli sandalyesinde vuruldu

Tekerlekli sandalyeye mahkum Tagrid adlı genç kız, çok sayıda Filistinli gibi İsrail'in saldırılarından kaçamadı

Editör : Ankara FaresiKategori : DÜNYA02 Ağustos  2014 Cumartesi - 18:43
Nadal Ebu Ruceyle, bombardıman sırasında ailesiyle kaçmayı başardı ancak kız kardeşi "Tagrid" kendisi kadar şanslı değildi, çünkü o tekerlekli sandalyeye mahkumdu.

Ebu Ruceyle ateşkes sırasında, bir hafta sonra geri geldiği mahallesinde kız kardeşinin tekerlekli sandalyeden düşmüş cansız bedeniyle karşılaştı.

src=

Artık kardeşinin cesedine sarılarak ağlamaktan başka yapabileceği hiçbir şey olmayan Ebu Ruceyle, yaşadıkları korku dolu dakikaları şöyle anlattı:

KAÇARKEN KAYBOLDUK
"Bir hafta önce, bombardıman başladığında herkes 'kaçın' diye bağırıyordu. Geride birçok şeyi bırakarak kaçıyorduk. Tagrid'i de sandalyesiyle birlikte taşıyor ve koşuyorduk. Aniden çevremize bomba düştü, tıpkı deprem ve tsunami gibiydi, birbirimizden ayrıldık. Ne kadar bağırsak da birbirimizi bulamadık" diye konuştu.

KIZILHAÇ'A DURUMU BİLDİRDİK
Bombardımandan kaçtıktan sonra kardeşini aramak için geri gelmek istediğini dile getiren Ebu Ruceyle, "Kızılhaç'a durumumuzu anlattık Tagrid'in orada kaldığını söyledik ancak bölgeye girmenin imkansız olduğunu ifade ettiler" dedi.

src=

"BU KIZIN GÜNAHI NEYDİ"
Gözü yaşlı ağabey, İsrail'in saldırılarına "Bu kızın günahı neydi? Onu tekerlekli sandalyesiyle vurdular" sözleriyle tepki gösterdi.

Huzaa'da enkaz altında kalan onlarca cesedin çıkarılmayı beklediği ifade ediliyor. Günlerdir çıkarılamayan cesetler çürüdüğü için bölgeye ağır bir kokunun hakim olduğu kaydediliyor. İsrail askerleri geçen hafta Han Yunus kentine yüzlerce hava saldırısı düzenlemiş, özellikle Huzaa beldesine tanklarla da karadan saldırı gerçekleştirilmişti. Saldırıların ardından Han Yunus kentindeki Huzaa beldesinden geriye, yıkılmış evler, camiler ve enkaz yığınları kaldı.


ensonhaber

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı
    Yazarlar bölümü güncelleniyor ...