04.12.2020 19:42:11
USD (Alış - Satış) : 3.59 - 3.62 EUR (Alış - Satış) : 3.79 - 3.82

İsrailli akademisyenden şoke eden tecavüz çıkışı

İsrailli akademisyen Dr. Mordechai Kedar'ın, İsrailli üç gencin cesetlerinin bulunduğu 1 Temmuz'da bir radyo programında Hamaslıların anne ve kız kardeşlerine tecavüz edilsin dediği ortaya çıktı.

Editör : Ankara FaresiKategori : DÜNYA22 Temmuz  2014 Salı - 20:13
Bar-llan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Kedar’ın, katıldığı “Hakol Diburim” adlı programda, “Hamas liderlerini caydıracak tek şey kafaları ve omuzları arasındaki bağlantıyı tehdit etmek” sözleri üzerine sunucu Yossi Hadar, “Peki sizce bu Hamas’ın rütbelerinde elenmeye yardımcı olur mu?” sorusunu sordu.

FİKİRLERİNİ KÜLTÜRLE SAVUNDU
Kedar ise soruyu şu şekilde yayınladı: “Hayır, çünkü aşağılara indikçe anlayış tamamen farklı. “Teröristleri caydıracak tek şey, mesela gençleri kaçırıp öldürenleri, onların annelerine veya kız kardeşlerine tecavüz etmek. Ne yapacaksınız, bu içinde yaşadığımız kültür.”

"EVİNE DÖNER, KARDEŞİNİN ONURUNU KORUR"
Programın sunucusu Yossi Hadar, Kedar’ın sözlerinin ardından şaşkınlığını gizleyemedi ve “Biz böyle önlemler alamayız tabii ki” dedi. Kedar ise düşüncesini, “Ben ne yapmamız veya yapmamamız gerektiği konuşmuyorum. Ben gerçekler konuşuyorum. Bir intihar bombacısını caydıracak tek şey, eğer bu eylemi gerçekleştirirse kız kardeşinin tecavüz edileceğini bilmek. Yalnızca bu şekilde o terörist evine döner ve kız kardeşinin onurunu korumak için kalır” sözleriyle savunmaya devam etti. İfadeleriyle İsraillilerin de tepkisini çeken Kedar, konu yorum yapmayı reddetti.


ensonhaber

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı
    Yazarlar bölümü güncelleniyor ...