04.12.2020 19:30:45
USD (Alış - Satış) : 3.59 - 3.62 EUR (Alış - Satış) : 3.79 - 3.82

Jirinovksi gazeteciyi korumalarına taciz ettirdi - İzle

Rusya'da aşırılıklarıyla ün yapan sağcı Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirinovski, yine bir skandala imza attı.

Editör : Ankara FaresiKategori : DÜNYA20 Nisan  2014 Pazar - 16:10
Duma'da düzenlediği basın toplantısında, bir kadın gazetecinin Ukrayna ile ilgili sorusuna sinirlenen Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirinovski, önce hakaret ve küfürler yağdırdı daha sonra da korumalarını bu gazetecinin üzerine iterek ona küfretmelerini, öpmelerini ve sert biçimde taciz etmelerini istedi.Jirinovksi gazeteciyi korumalarına taciz ettirdi


JİRİNOVSKİ: BU KADINI TACİZ EDİN
Ria haberde yer alan bilgiye göre, MİA "Rossiya Segodnya" gazetesi muhabiri Jirinovskiy'e ,"Ukrayna'nın Rus vatandaşlara ülkeye giriş yasağını getirmesinden sonra Rusya'nın da Ukrayna'ya misilleme yapması gerekiyor mu?" sorusunu yöneltti. Şimdiye kadar benzer çıkışlarıyla tanınan Jirnovsky, gazeteciye sert bir şekilde seslendi ve beraberindeki parti üyelerine, gazeteciyi "taciz" etmeleri için onu hedef gösterdi.

İnterfaks muhabirlerinden birinin Jirinovsky'nin bir bayana hakaret ettiğini üstelik bu bayanın hamile olduğuna dikkat çekmeye çalışsa da bu açıklamalar Jirinovsky'yi durdurmaya yetmedi. Bu sefer de İnterfaks muhabirine dönerek, "İnterfakst'taki işinizden kovulacaksınız, o kadar! Başka sorusu olan var mı?" diye bağırdı.

GAZETECİLER OLAYA İSYAN ETTİ
MİA Rossiya Segodnya'dan yapılan açıklamada, Jirinovsky'nin davranışının kabul edilemez olduğu ve bir an önce özür dilemesi gerektiği belirtildi. Rossiya Segodnya, Duma Başkanı Sergey Narışkin'e de yazılı başvuruda bulunarak, Jirinovsky'nin bir ay süreyle Duma'daki konuşmalarının yasaklanmasını istedi. Ayrıca, Jirinovsky'nin Rossiya Segodnya ve İnterfaks gazetesinin muhabirlerinden ve kamuoyu önünde özür dilmesini talep etti.


ensonhaber

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı
    Yazarlar bölümü güncelleniyor ...